fbpx

eGA läbis Euroopa Komisjoni sambapõhise hindamise

12.11.2021

Euroopa Komisjoni naabrus- ja laienemisläbirääkimiste direktoraadi 11.11.2021 ametliku teate kohaselt läbis E-riigi akadeemia Euroopa Komisjoni sambapõhise hindamise.

Sambapõhise hindamise eesmärk oli anda Euroopa Komisjonile piisav kindlus selle kohta, et E-riigi akadeemia vastab komisjoni nõuetele ja talle saab usaldada suuremahuliste projektide läbiviimist. Teadaolevalt on E-riigi akadeemia esimene organisatsioon Eestis, kes on läbinud Euroopa Komisjoni sambapõhise hindamise.

E-riigi akadeemia juhatuse esimees Hannes Astok ütles, et sambapõhise hindamise läbimine on  organisatsiooni jaoks suurepäraseks hüppelauaks ja tunnustus meeskonna tööle.

Euroopa Komisjoni sambapõhine hindamine annab meile senist rohkem võimalusi jagada Eesti ja teiste riikide parimaid digilahendusi valitsuste ja organisatsioonidega, kes soovivad astuda järgimist sammu oma e-riigi lahenduste juurutamisel. Samuti on meil nüüd võimalus osaleda kordades suuremate e-riigi projektide elluviimises,“ ütles Hannes Astok.

Fotol paremalt: Hannes Astok, Maarja Rünkaru, Britt Marie Jürman, Aile Kullerkupp ja Liis Saat.

 

E-riigi akadeemia seni mahukaim Euroopa Liidu toetatav projekt on hetkel käimasolev Ukraina digiriigi digiriigi arendamine ja Euroopa Liidu digitaalse ühisturu nõuetega vastavusse viimine. Projekti maksumus on 10 miljonit eurot.