fbpx

Merle Maigret tunnustati Prantsusmaa riikliku teenetemärgiga

11.06.2021

9. juunil andis Prantsusmaa suursaadik Eestis Éric Lamouroux Merle Maigrele üle Prantsusmaa riikliku teenetemärgi.

Riiklik teenetemärk on Prantsuse valitsuse tunnustus Merle Maigre tööle NATO küberkaitse keskuses ja Eesti Presidendi Kantseleis tema panuse eest küberturvalisuse alase koostöö arendamisele Eesti ja Prantsusmaa vahel.

 

Tänukõnes rõhutas Merle Maigre vajadust tihedama koostöö järele riikide vahel, et jagada teadmisi ja hoida küberruumi turvalisena. „Ükski riik pole saar. Elame rasketel aegadel ja kui viimased aastad on mulle midagi õpetanud, siis seda, et küberturvalisust ei saa tagada üksinda. Mul on olnud au kohtuda tõeliselt suurte Prantsuse kübervaldkonna korüfeedega – admiral Coustilliere’iga, kindralmajor Olivier Bonnet de Pailleretsiga, kahe endise Prantsuse kaitseväekomissariga ja kaitsevägede ministeeriumiga. Just nemad ja Eesti president Toomas Hendrik Ilves on mind suunanud Eesti ja Prantsusmaa vahelise koostöö ülesehitamisel ning pannud mõistma, et iga suur saavutus algab väikeste sammude, inimliku kontakti ja soovitavalt mõne naljaga,“ ütles Merle Maigre.

Riikliku teenetemärgiga tunnustab Prantsusmaa valitsus sõjaväelasi ja tsiviilisikuid Prantsusmaa rahvale osutatud teenete eest.

Alates 2021. aastast töötab Merle Maigre E-riigi Akadeemias küberturvalisuse vanemeksperdina.