fbpx

E-riigi Akadeemia kaasati USAIDi küberturvalisuse abiprogrammidesse

16.12.2021

E-riigi Akadeemia (eGA) on valitud Ameerika Ühendriikide Rahvusvahelise Arenguabi Agentuuri (USAID) partnerite hulka, kes tugevdavad arengumaade küberturvalisust. Vastav leping sõlmiti organisatsiooniga, kes juurutab USAIDi küberturvalisuse koostööprogramme.

Koostööleping sai teoks tänu 2020. aasta oktoobris Eesti välisministri ja USAIDi asedirektori poolt allkirjastatud ühisdeklaratsioonile kahepoolse digiarengu koostöö tõhustamiseks arengukoostöö riikides. Sellega võtsid Eesti riik ja USAID eesmärgiks toetada tärkava majandusega riikides digiarenguid ning selleks erasektori kaasamist.

USAID-i ja Eesti ettevõtete ja organisatsioonide vaheline koostöö on saanud võimalikuks tänu USAID-i programmi käivitamisele, mille eesmärgiks on kaasata eeskätt USA erasektorit USAID-i küberprojektidesse pakkuma tehnilist tuge küberpahalastega toimetulekul.

„E-riigi Akadeemia on esimene Eesti sihtasutus, kes on kaasatud toetama USAID-i püüdlusi edendada Idapartnerluse ja Kesk-Aasia riikide kübervõimekust. Hea meel on näha meie koostöö esimesi vilju,“ ütles Välisministeeriumi arengukoostöö ja humanitaarabi direktor Kadi Metsandi.

Hannes Astoki sõnul loob käesolev leping aluse veelgi tihedamaks koostööks USAID-i ja E-riigi Akadeemiavahel. „Ühiste jõupingutustega saame toetada digitehnoloogia vastutustundlikku kasutamist arenguriikides ning tugevdada tärkavate digitaalsete ökosüsteemide avatust ja turvalisust,“ ütles Hannes Astok.

Ameerika Ühendriikide Rahvusvahelise Arenguabi Agentuur (USAID) on maailma juhtiv rahvusvaheline arenguabi agentuur, mille eesmärk on toetada ülemaailmset stabiilsust, pakkuda humanitaarabi ja edendada demokraatiat. Agentuur koordineerib Ameerika Ühendriikide valitsuse rahvusvahelist arengu- ja katastroofiabi. USAID tegutseb enam kui 100 riigis üle maailma.