fbpx

E-riigi Akadeemia korraldab arvamusfestivalil kaks arutelu

05.08.2015

14. – 15. augustil 2015 kutsub E-riigi Akadeemia Eestis populaarse arvamusfestivali “Toimive e-riigi” teemaalale kaasa mõtlema ja sõna sekka ütlema Eesti e-riigi jätkusuutlikkuse seisukohast pakilisel teemal, kuidas muuta e-riik noortele atraktiivseks. “Eesti maailmas” teemaalal arutleme, mille poolest Eesti on veel e-riigi lipulaev maailmas ning kuidas jätkuvalt tüüri hoida. Samuti osaleb akadeemia avatud valitsemise vanemekspert Liia Hänni arutelus mõttekodade rolli üle ja Riigikogu komisjonide töö avalikustamise arutelus.

Tulge Paidesse mõtteid vahetama!

 

ARUTELU „Kellele ehitame e-riiki?“

15.08 @ 12 – 13:30 teema-alal „Toimiv e-riik“

Arutelu võtab luubi alla noorte e-teenuste kasutamise oskused ja e-osaluse ning otsib vastust küsimusele, kuidas kasvatada e-kodanikke ja kuidas e-kodanikuks kasvada. Kutsume kõiki noori, ühiskonnaõpetuse õpetajaid, haridusvaldkonna suunajaid, omavalitsuste juhte ja poliitikuid otsima vastuseid küsimustele: Kas me oskame oma e-riigi eeliseid endi huvides ära kasutada? Kuidas köita noorte huvi (e)-kodanikuks olemise vastu? Kuidas parandada e-kodanike õpet koolides ja kaasamist omavalitsustes? Kas riik, omavalitsus ja ühiskond on valmis selleks, et noored kaasa räägiks?

Arutelu juhib E-riigi Akadeemia ekspert Kristina Reinsalu ning hoogu annavad TÜ Narva Kolledži  õppedirektor Aet Kiisla, TÜ tehnoloogiahariduse professor Margus Pedaste, Hugo Treffneri Gümnaasiumi ühiskonnaõpetuse õpetaja Aare Ristikivi ja noortevaldkonna ekspert ja aktivist Gerd Tarand. Arutame üheskoos, kuidas e-riik enda jaoks paremini tööle panna!

 

ARUTELU „Kas Eesti on veel e-riigi lipulaev maailmas?”

15.08 @ 15.30 -17.00 „Eesti maailmas “ teema-alal.

Huvi Eesti e-riigi vastu on olnud maailmas juba üle 10 aasta. Kas Eesti üllatab täna maailma oma e-riigiga? Aga homme? Mida peaksime selleks tegema, et tõsta oma riigi tuntust võimsaima e-riigina maailmas ja pälvida hea sõna ka kodumail oma kodanikelt.

Arutelul panevad pead kokku Linnar Viik, Siim Sikkut, Alar Karis ja Anto Veldre. Jutuajamist suunab Hannes Astok E-riigi Akadeemiast.

 

ARUTELU “Mõttekojad – kellele neid vaja on?”

14.08 @15:00-16:30 Vabakonna kasvulaval

Mis on mõttekoda, mille poolest mõttekojad eristuvad teistest organisatsioonidest ja kuidas mõttekojad toimivad. Millised on Eesti mõttekodade eripärad? Kuidas sünnib mõttekoja töö tulemus? Milline on mõttekodade tulevik?

Osalejad: Annika Uudelepp (Praxis), Kristiina Tõnnisson (RAKE), Kristina Kallas (MTÜ Balti Uuringute Instituut), Liia Hänni (E-riigi Akadeemia).

 

ARUTELU “Avatud valitsemine: alustame Riigikogust?”

15.08 @ 18:00-19:30 Toimiva riigi teemaalal

Eelmise Riigikogu koosseisu ajal oli üks viimaseid kirgi kütnud teemasid komisjonide töö avalikkus. Protokollidest ja lindistustest sai ühtäkki terav teema. Kas parlamendis toimuvate debattide sisukus võiks olla üks demokraatia tervise mõõdupuu? Nende avalikustamine avatud valitsemise etalon? Asjaosalised, ajakirjanikud ja niisama huvlised, tulge öelge sõna sekka.

Moderaator: Olari Koppel

Osalejad: Liia Hänni (E-riigi Akadeemia), Toomas Mattson (Riigikontroll), Eiki Nestor (Riigikogu), Kalle Laanet (Riigikogu)