fbpx

E-riigi Akadeemia tunnustas kahte e-riigi arendajat

01.06.2016

Tallinna e-valitsemise konverentsi ametlikul vastuvõtul 30. mail tunnustas E-riigi Akadeemia Fääri saarte valitsust ja Ivano-Frankivski linnavalitsust (Ukraina) innu eest e-valitsemist arendada.

Fääri saarte valitsust tunnustas E-riigi Akadeemia Eesti X-teel põhineva andmevahetussüsteemi kiire kasutusele võtmise eest.

foto_auhind2016

Arvo Ott annab aasta partneri auhinna üle Fääri saarte rahandusminister Kristina Hafossile

 

2014. aasta külaskäikust Eestisse said fäärlased idee hakata oma riigis X-tee-laadset süsteemi arendama. Alustati e-valitsemise strateegia arendamist, mille valitsus 2015. aastal ka heaks kiitis. Paar kuud hiljem paigaldati andmevahetussüsteem ning arendati selle esimesed e-teenused. E-riigi Akadeemia tegevjuht Arvo Ott ütles auhinna kätteandmisel: “Täname meeldiva koostöö eest ning loodame, et see jätkub ka tulevikus.”

Ivano-Frankivski linnavalitsus pälvis tunnustuse oma entusiasmi eest kasutusele võtta ja täiendavalt luua e-teenuseid, mida arendati projekti “E-valitsemise toetus Ukrainale” kestel. Ivano-Frankivski linnavalitsus hakkas kasutama dokumendihaldussüsteemi, turismiobjekte tutvustavat mobiiliäppi ja geoinfosüsteemi. “Täname partnereid nende kustumatu entusiasmi eest kohaliku omavalitsuse e-teenuste juurutamisel,” ütles auhinda kätte andes E-riigi Akadeemia strateegiajuht Hannes Astok.

foto_auhind2016_2

Hannes Astok annab auhinna üle Ukraina suursaadikule Eestist hr Viktor Kryzhanivskyle

 

E-riigi Akadeemia on nõustamis- ja mõttekeskus, mis tegeleb e-valitsemise, e-demokraatia, küberturvalisuse ja avatud infoühiskonna alase teadmuse loomise ja levitamisega. E-riigi Akadeemia on koolitanud 3000 ametnikku rohkem kui 50 riigist ning juhtinud või osalenud enam kui 60 rahvusvahelises projektis riigi, omavalitsuse või organisatsiooni arendamiseks.