fbpx

E-valitsemise konverentsil osaleb tänavu rekordarv osalejaid

15.05.2020

Kuuendal e-valitsemise konverentsil osaleb enam kui 1100 osalejat 135 riigist ja territooriumilt. Konverents toimub 18. – 21. maini veebikeskkonnas egovconference.ee.

Konverentsil on osalejaid kõikidelt kontinentidelt. Enim osalejaid väljapoolt Eestit on Ukrainast, Jaapanist, Brasiiliast ja Gruusiast.

E-riigi Akadeemia arengudirektor Hannes Astok sõnul ületab tänavune osalevate riikide ja ka osalejate arv varasemad konverentsid. “Veebikonverentsil pole piiranguid osalejate arvu osas ja nii saame pakkuda konverentsielamust tavapärastest kordades rohkematele osalejatele,” märkis ta.

“Võtame üleilmseid liikumispiirangud võimalusena tõestada e-riigi huvilistele üle maailma, et digilahendusi ja Internetti kasutades pole ükski tegevus takistatud, ka konverentsi läbiviimine,” lisas Astok.

 

 

Konverentsil esinevad 59 e-riigi eestkõnelejat ja arendajat 30 riigist. Konverentsi avab Vabariigi President Kersti Kaljulaid. Peaesinejateks on Aafrika Liidu infrastruktuuri ja energeetikavolinik Amani Abou-Zeid, välisminister Urmas Reinsalu, tehnoloogiatrendide ja ettevõtete innovatsiooni ekspert David Rowan, Kanada valitsuse endine IT juht ja riigi IT-süsteemide avalikku pilve viija Alex Benay, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IT asekantsler Siim Sikkut.

Tänavused konverentsiteemad keskenduvad valitsuste praegustele väljakutsetele, kuidas aidata oma kodanikel korraldada oma elu ja ettevõtlust veebikeskkonnas. Konverentsi-päevad tipnevad reaalajas toimuvate interaktiivsete aruteludega, mis on jälgitavad igas ajavööndis.

 

E-valitsemise konverents on iga-aastane rahvusvahelisele digiarengukoostööle suunatud üritus, mida korraldab E-riigi Akadeemia (eGA) koostöös Eesti Välisministeeriumiga alates 2015. aastast. Tänavuse konverentsi toimumist toetavad Välisministeerium, Rootsi Valitsus, U-LEAD with Europe programm, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Tallinna linn, Intel, Google ja Microsoft.

Eelmisel aastal osales Tallinnas läbiviidud konverentsil enam kui 400 osalejat 110 riigist.

Konverentsi teemade kirjeldus, esinejad ja registreerumine on leitav veebilehelt egovconference.ee.