fbpx

eGA toetab digioskustega Ukraina kogukonda

27.01.2024

E-riigi Akadeemia (eGA) toetab digioskuste arendamisega Ukraina kogukonda.

„Tahame aidata Eestisse sõja tõttu saabunud väheste digioskustega ukrainlasi igapäevaeluga paremaks hakkamasaamiseks tarvilike digilahenduste kasutamisel ja e-teenuste kättesaamisel,“ ütles projekti “Ukraina kogukonna digitaalne võimestamine Eestis” juht Kristina Mänd.

„E-riigi Akadeemia soov on lisaks ukrainlaste digioskuste parandamisele ja digilõhe vähendamisele ka Ukraina kogukonna toetamine ning omavahelise koostöö edendamine, et aidata neil raskel ajal jätkuvalt vastu pidada.“

Kahe aasta jooksul kaasab eGA Eestist 60 nutikat Ukraina päritolu noort, kellest koolitatakse välja teistele kogukonna liikmetele teadmisi edasi jagavad digisaadikud. Lisaks igapäevaste Eesti ja Ukraina e-teenuste kasutamisele õpivad Ukraina noored meeskonnakoolituste käigus disainima, mil viisil kõige paremini siinseid ukrainlasi digieluga tuttavaks teha. Oskuslik digiteenuste ja -lahenduste kasutamine muudab inimestele riigiga suhtlemise lihtsamaks, säästab aega, võimaldab aktiivset omavahelist suhtlemist, aitab leida infot ning vähendab küberturvalisuse riske.

„Esimesed 30 digisaadiku meistriklassid algavad juba sel nädalavahetusel, 27.-28. jaanuaril,“ sõnas Mänd. “Soovime neid tehes väga, et Ukraina noored tunneksid, et nad on digioskuste õpetamist õppides ja teisi aidates midagi olulist elus saavutanud.”

E-riigi Akadeemia on e-riiki ja demokraatlikke protsesse arendav sõltumatu missioonipõhine sihtasutus, mille kutsusid 2002. aastal ellu ÜRO arenguprogramm, Avatud Ühiskonna Instituut ja Eesti valitsus.

Kuni 2025. aasta septembrini kestvat projekti “Ukraina kogukonna digitaalne võimestamine Eestis” viib eGA ellu koostöös Ameerika Ühendriikide välisministeeriumiga, kes rahastab tegevusi enam kui 236 000 USA dollariga.

eGA on varasemalt ellu viinud sarnase projekti „Digilõhe uuring ja mõju haavatavatele e-kodanikele“ Ukrainas, mille käigus koolitati välja 32 digisaadikut, kes jagasid teadmisi edasi ligi 700 inimesele.

Ukrainian digital envoyers at eGA.