fbpx

eGA toetab ÜRO arenguprogrammi e-valitsemise tegevusi 170 riigis

11.10.2018

ÜRO 73. peaassamblee raames toimunud kohtumisel tutvustati Eesti ja ÜRO Arenguprogrammi (UNDP) e-valitsemise ühisprojekti arenguriikide ja UNDP süsteemi digitaliseerimiseks. Projekti eesmärk on jagada Eesti e-valitsemise kogemust ligi 170 riigi ja territooriumiga. Eesti poolt on projekti elluviijaks E-riigi Akadeemia (eGA). Välisministeerium toetab projekti algatamist arengu- ja humanitaarabi raames 102 000 euroga.

Koostöölepingu allkirjastasid Eesti president Kersti Kaljulaid ja UNDP haldusdirektor Achim Steiner.

„Liiga tihti juhtub, et riigid asuvad digilahendusi arendama üksinda ja see tähendab, et igaüks leiutab oma jalgratast. Seetõttu on väga hea mõte oma kogemus ja teadmised ühendada, sest vaid ühe projektiga saame mõjutada väga paljude riikide digiarengut,“ selgitas president Kaljulaid, miks Eesti otsustas ÜRO arenguprogrammiga koostööd tegema hakata.

“E-riigi Akadeemia jaoks on väga suureks tunnustuseks aidata ÜRO arenguprogrammi tänuväärses töös arengumaades. See koostöö annab eGA-le suurepärase võimaluse jagada digipöörde ja e-riigi alaseid teadmisi ja õppetunde veelgi laiemalt, kaasates sellesse Eesti valitsuse ja IT-sektori oskusteavet, “ütles e-riigi akadeemia asedirektor Hannes Astok.

Siiani on e-riigi akadeemia jaganud e-valitsemise teadmust enam kui 90 riigis ning teinud koostööd enam kui 130 organisatsiooniga üle maailma.

UNDP on ÜRO suurim allorganisatsioon, mis tegutseb enam kui 170 riigis. Organisatsiooni eesmärk on leevendada arenguriikide elanikkonna vaesust, toetades riike nende arengukavade ja strateegiate väljatöötamisel ning raha efektiivsel kasutamisel. ÜRO Arenguprogramm keskendub demokraatia arendamisele, kriisiennetusele, vaesuse vähendamisele, keskkonna säästmisele, AIDSi ennetusele ja tagajärgede leevendamisele