fbpx

eGA aitab Beninil e-riiki arendada

09.10.2018

9. oktoobril kirjutasid eGA ja Benini digitaalmajanduse ja kommunikatsiooni ministeerium alla kokkuleppele arendada koostöös andmevahetusplatvorm ja  riiklik e-teenuste portaal Beninile.

Lepingule kirjutas alla e-valitsemise akadeemia tegevdirektor Arvo Ott ning Benini digitaalmajanduse ja kommunikatsiooni minister Aurélie Adam Soulé Zoumarou. Kokkulepe on jätkuks eGA ja Benini Vabariigi presidendi Patrice Taloni poolt Tallinnas 13. detsembril 2016 allkirjastatud vastastikuse mõistmise memorandumile.

Aurélie Adam Soulé Zoumarou sõnul on Benini valitsus valmis koostööd alustama nii kiiresti kui võimalik. “Meil on juba täna olemas kõik vajalik projekti käivitamiseks: tehniline meeskond, diplomaatiline tugi ja ka eGA ekspertide abi. Koostööprojekt hõlmab andmevahetuse raamistiku ja X-tee platvormi rakendamist, samuti ettevõtetele, kodanikele ja valitsustele mõeldud e-teenuste portaali. Veelgi enam, me loodame, et eGA toetab jätkuvalt Benini e-valitsemisega tegelevat asutust, et kõik ülesanded saaks täidetud kvaliteetselt ja tähtaegselt,” ütles minister.

Eestis viibimise ajal kohtus minister Aurélie Adam Soulé Zoumarou ja tema delegatsioon Eesti välisminister Sven Mikseri ning ettevõtluse ja infotehnoloogia minister Rene Tammistiga ning pidasid tehnilisi arutelusid Riigi Infosüsteemide Ameti ja mitmete Eesti IKT-ettevõtetega, kellel kogemusi andmevahetuse ja portaalide loomise vallas.