fbpx

Gruusia õpib Eestilt e-riigi mainekujundust

18.01.2016

Sel nädalal, 18. – 21. jaanuaril jagame Gruusia DEA meeskonnale teadmisi ja kogemusi, kuidas e-Eesti on kujundanud oma mainet välismaal ja tõstnud elanikkonna e-teenuste ja internetiturvalisuse alast teadlikkust.

Hannes Astok, arendusdirektor: “Eesti on e-riigina maailmakaardil ja avalike e-teenuste kasutamine loomulik osa meie igapäevaelust Eestis. Loodame, et meie riigi teadmiste ja kogemuste jagamine annab Gruusia e-valitsemise suunajatele mõtteid eGruusia arendamiseks”.

Koolitusel tutvustame e-Eesti mainekujunduse koordineerimist, maailmas tuntust toonud e-residentsuse meeskonna tegemisi ja õppetunde, riigiametite (RIA, maanteeamet, politsei- ja piirivalve amet, haigekassa, registrite ja infosüsteemide keskus)  ja Tallinna linna kogemusi kasutajate teavitamisel ja sihtrühmadega suhtlemisel ning “Vaata maailma” teavitustegevusi.

Samuti viime läbi ajurünnaku Gruusia suursaadiku Tea Akhvlediani ja Riigikantselei nõuniku Siim Sikkuti osalusel, et leida võimalusi, kuidas Gruusia saaks parandada avalike e-teenuste kommunikatsiooni siseriigis ja kujundada riigi mainet välisriikides.

Lisaks tutvustame, kuidas on Eestis koordineeritud avalike e-teenuste arendamine ning teenuste kvaliteedi mõõtmine.

Visiit on osaks mestiprojektist, millega E-riigi Akadeemia koostöös Riigikantselei ja Itaalia IKT konsortsiumi CSI-Piemontega toetavad e-Gruusia kontseptsiooni ja strateegia loomist ning aitavad viia riigi e-valitsemise ja küberturvalisuse vastavusse Euroopa Liidu standarditega.