fbpx

Idapartnerlusriikidele suunatud küberturvalisuse seminaril jagatakse parimad kogemusi

04.11.2014

4.-5. novembril jagavad Eesti ja Euroopa Liidu eksperdid ning poliitikaplaneerijad idapartnerlusriikide esindajatega küberturbe parimaid kogemusi ning koguvad tulevikuks uusi koostööideid Eesti Idapartnerluse Keskuse (EIPK), E-riigi Akadeemia ja Euroopa Komisjoni korraldataval kahepäevasel seminaril.

Seminari avanud kaitseministeeriumi asekantsleri Taimar Peterkopi sõnul on küberjulgeolek muutunud iga riigi ja järjest enam iga kodaniku igapäevaelu endastmõistetavaks osaks. “Seda kinnitas ka Eestis kevadel läbi viidud Saar Polli uuring, kus esimest korda pidasid vastanud just küberrünnakute ohtu kõige suuremaks,“ märkis ta.
Seminaril esineva Välisministeeriumi asekantsleri Marina Kaljuranna sõnul on väga oluline, et Eestile tähtsates ELi idapartnerluse riikides oleks küberturvalisus tagatud. “Küberjulgeolek on oluline element ka idapartnerite integratsiooniprotsessis Euroopa Liiduga,” lisas ta.
Tegemist on kümnenda idapartnerluse keskuse poolt korraldatava avaliku halduse reformi seminariga, kus osalevad esindajad kõigist kuuest idapartnerluse sihtriigist – Armeeniast, Aserbaidžaanist, Gruusiast, Moldovast, Ukrainast ja Valgevenest. Üritus on jätkuks eelmise aasta oktoobris toimunud idapartnerlusriikidele mõeldud seminarile “Avatud valitsemine ja andmekaitse” ning samateemalisele uuringule.