fbpx

Ilmus venekeelne e-valitsemise käsiraamat

25.05.2018

E-riigi Akadeemia avaldas koostöös IDEMIA France S.A.Siga venekeelse e-valitsemise käsiraamatu “Э-Эстония. Э-управление на практике “. E-valitsemise käsiraamat on täiendatud tõlge raamatust “e-Estonia. e-Governance in Practice”, mis ilmus 2017. aastal.

Raamat kirjeldab Eesti digitaalse ühiskonna põhiaspekte ja selgitab, kuidas tehnoloogiad, õigusaktid, kodanike ja erasektori kaasamine toetavad e-riigi loomist ja arendamist. Väljaande koostasid E-riigi Akadeemia eksperdid koostöös Eesti küberjulgeoleku ning digitaalse identiteedi ekspertide ja praktikutega.

E-riigi Akadeemia tegevdirektor Arvo Ott tõi välja, et raamat “Э-Эстония. Э-управление на практике ” on kasulik materjal kõigile avaliku sektori juhtidele, kes soovivad panna infotehnoloogia oma riiki teenima. “Tegime seda Eestis ning selle raamatu abil saab seda teha kõikjal maailmas,”  ütles Arvo Ott.

IDEMIA Euroopa asepresidendi Isabelle Lauzoni sõnul on IDEMIA-l hea meel aidata kaasa e-valitsuse arengule ja teadlikkusele kogu maailmas. “Nüüd saavad vene keelt kõnelevad e-riigi entusiastid praktilisi juhiseid digitaalseteks ümberkorraldusteks oma riigis,” ütles Isabelle Lauzon.

egov_idemia

Arvo Ott ja Isabelle Lauzon esitlesid raamatut Tallinna e-valitsemise konverentsil.

IDEMIA pakub usaldusväärseid digitaalseid identiteete eesmärgiga anda kodanikele ja tarbijatele võimalus suhelda, maksta, reisida ja hääletada internetikeskkonnas.  IDEMIA on välja andnud enam kui 3 miljardit isikut tõendavat dokumenti. IDEMIA on valitud Eesti valitsuse uue põlvkonna ID-kaardi tarnijaks.