fbpx

Tuneesia alustas Eesti eeskujul x-tee kasutuselevõttu

30.11.2015

Tuneesia Riiklik Informaatikakeskus ühendas juhtprojekti raames kohaliku x-teega kolm Tuneesia ministeeriumi. Eesti eeskujul loodud lahendus võimaldab Riiklikul Informaatikakeskusel, Rahandusministeeriumil, Sotsiaalministeeriumil ja Transpordiministeeriumil omavahel testteenuste raames andmeid vahetada.

Juhtprojekt oli osa E-riigi Akadeemia ja Tuneesia valitsusasutuste vahelisest koostööst. Projekti raames analüüsisid Eesti eksperdid Tuneesia e-valitsemise juriidilist ja organisatsioonilist korraldust ning isikute identiteedi haldust. Toimus kaks Tuneesia riigiametnike õppevisiiti Eestisse, et tutvuda siinsete e-riigi võimalustega. Lisaks tutvustati partneritele Eesti x-tee koosvõimelahendust ja viidi läbi x-tee juhtprojekt Tuneesias. Töö tulemusena valmisid mitmed raportid ja soovitused Tuneesia e-valitsemise süsteemi arendamiseks.

Mohamend Mnif, Tuneesia Riikliku Informaatikakeskuse peadirektor: „Tuneesia tunnustab Eestit laia spektri kõrgetasemeliste e-teenuste olemasolu osas. Loodame Eesti kogemusest x-tee valdkonnas palju õppida ning tunneme suurt huvi e-teenuste vastu näiteks e-politsei ja sisejulgeoleku valdkonnas.“

Edasised koostööplaanid on seotud x-tee ulatuslikuma kasutuselevõtuga Tuneesia ametiasutustes, mis eeldab esmajoones isikute identiteedi halduse küsimuse lahendamist. Nimelt takistab Tuneesias ühtse unikaalse isikunumbri puudumine laiemat e-identiteedi ja koosvõimelahenduse kasutuselevõttu. E-riigi Akadeemia otsib võimalusi, et mõlemal suunal seni edukat koostööd jätkata.

Projekt “Tuneesia valitsuse toetamine e-valitsemise süsteemi arendamisel” viidi ellu vahemikus 01.10.2013-30.11.2015 ning seda rahastas Eesti Välisministeerium arengukoostöö vahenditest. E-riigi Akadeemia peamiseks partneriks sihtriigis oli Tuneesia Valitsuse e-valitsemise üksus.