fbpx

eGA liitus küberekspertide üleilmse ühendusega

02.02.2021

E-riigi Akadeemia liitus Haagis paikneva küberekspertide üleilmse ühendusega Global Forum on Cyber Expertise, et laiendada küberturvalisuse alast koostööd. 

Ühenduse eesmärk on tugevdada üleilmselt küberturvalisuse oskusi ja teadmust ning toetada rahvusvahelisi koostööprojekte.

E-riigi Akadeemia küberturvalisuse valdkonnajuhi Epp Maateni sõnul annab üleilmne foorum E-riigi Akadeemiale võimaluse suurendada oma panust riikide küberturvalisuse tõstmises.

Riikide küberturvalisuse indeksi (NCSI) näol anname koostööfoorumi käsutusse tervikliku ja end aastatega juba tõestanud tööriista riikide kübervõimekuse kaardistamiseks ja arengueesmärkide seadmiseks,“ ütles Maaten. „Samuti osalevad eGA eksperdid foorumi küberturvalisuse strateegia ja poliitikakujundamise töögrupis.

2015. a asutatud organisatsiooni üks asutajaliige oli ka Eesti riik. Koostööfoorum hõlmab riike, rahvusvahelisi organisatsioone nagu Euroopa Liit, Euroopa Nõukogu, Ameerika Riikide Organisatsioon, ENISA, ITU jt, aga ka sihtasutusi ja ettevõtteid nagu Microsoft, Vodafone ja Symantec. Pärast viieaastast tegevusaega on koostööfoorumil 86 liiget ja 39 partnerit.

Loe GFCE uudiskirjast lähemalt, kuidas E-riigi Akadeemia rahvusvaheline küberindeks toetab foorumi tegevust.

Rohkem infot Global Forum on Cyber Expertise’i kohta veebilehel: thegfce.org