fbpx

Kalle Killar: Eesti plaanib võtta digitaalse vaktsiinipassi kasutusele aprillis

24.03.2021

Täna, 24.03 E-riigi Akadeemia ja Riigikantselei korraldatud veebiarutelul Digital Transformation Talks ütles Kalle Killar, et Eesti plaanib koostöös Eesti tehnoloogiaettevõtte Guardtime’iga võtta vaktsiinipassi aprillis kasutusele.

Rahvusvahelisel üritusel rõhutas Killar vajadust vahetada turvaliselt ja piirideüleselt vaktsiineerimisandmeid, et taasavada ühiskondi. „On oluline anda vaktsineerimisandmed inimeste kätte digitaalsel ja tõendatud kujul, et muuta nende reisimine ja igapäevaelu mugavaks,“ ütles Killar. Ta märkis, et riigid vajavad positiivseid näited, kuidas andmeid turvaliselt vahetada, et oleks tagatud andmete kaitstus. „Eesti võtab digitaalse vaktsiinitunnistuse kasutusele aprillis,“ ütles ta.

Euroopa Komisjoni esindaja Konstantin Hyppönen tutvustas lähemalt EU digitaalse vaktsiinipassi põhiaspekte, selle võimalusi ja eeliseid, aga ka väljakutseid, millega valitsused peaksid tegelema. “Roheline vaktsiinipass hõlbustab vaba liikumist ELis ja tagab andmete kaitstuse,” kinnitas  Hyppönen.

E-riigi Akadeemia ja Riigikantselei veebiarutelu keskendus vaktsiinipassi arendamisega ja terviseandmete piiriülese jagamise proovikividele. Arutelule registreerus 320 osalejat, otsepilti jälgis 100 vaatajat.

E-riigi Akadeemia küberturvalisuse vanemeksperdi ja ürituse korraldaja Merle Maigre sõnul näitas rahvusvaheline suur osalejaskond, et teema on väga aktuaalne. “Tulevaste usaldusväärsete digilahenduste kasutuselevõtuks tervisevaldkonnas on oluline, et inimesed mõistaksid paremini nii meditsiini valdkonna kui ka küberturvalisuse proovikive,“ lisas Maigre.

 

VAATA ARUTELUDE SALVESTUST