fbpx

Koostöölepe Mongoolia digitaalse arengu ja kommunikatsiooni ministeeriumiga

08.09.2023

Mongoolia digitaalse arengu ja kommunikatsiooni minister Uchral Nyam-Osor külastas oma delegatsiooniga E-riigi Akadeemiat (eGA), et allkirjastada vastastikuse mõistmise memorandum, mis näitab riigi pühendumist e-valitsemise edendamisele, keskendudes digitaalsele identiteedile, e-ärile ja e-residentsusele.

Memorandumis on välja toodud mitmed olulised koostöökohad, sealhulgas institutsioonilise koostöö edendamine e-valitsemise ja küberturvalisuse tugevdamiseks ning selleks uuenduslike e-riigi lahenduste parimate tavade jagamine ja vajaminevate ühiste töötubade ning seminaride korraldamine.

“Vastastikuse mõistmise memorandumi allkirjastamine tähendab koostöö süvendamist e-valitsemise valdkonnas, näidates Mongoolia pühendumust digitehnoloogiate kasutamisele võtmisele ja avalike teenuste parandamisele, mis toetub eGA asjatundlikkusele,” ütles eGA juhatuse esimees Hannes Astok.

Partnerlus tugineb eGA varasemale kogemusele Mongoolia valitsuse nõustamisel 2023. aasta märtsist juulini. Selle aja jooksul tegid eGA eksperdid tihedat koostööd Mongoolia ametiasutustega, et töötada välja ning rakendada kõrgetasemeline elektroonilise identiteedi lahendus.