fbpx

Ukraina relvajõudude ülemjuhataja autasustas teenetemärgiga E-riigi Akadeemia töötajaid Hannes Astokit ja Merle Maigret

15.03.2024

14. märtsil 2024 autasustas Ukraina relvajõudude ülemjuhataja kindralpolkovnik Oleksandr Syrskyi teenetemärgiga E-riigi Akadeemia juhatuse esimeest Hannes Astokit ja küberturvalisuse kompetentsikeskuse juhti Merle Maigret Ukraina armee abistamise eest.

Teenetemärk anti E-riigi Akadeemia töötajatele üle tulemusrikka koostöö ja Ukraina relvajõudude aktiivse abistamise eest sõja ajal Euroopa Liidu toetatud küberkaitseprojekti raames.

 

Foto: Stas Kartašov

 

Meie koostöö sai alguse kohe pärast Venemaa täiemahulise sõja algust Ukrainas. E-riigi Akadeemia meeskond ja partnerid tegid kõvasti tööd, et Euroopa rahurahastu küberkaitsetoetuse abil tõhustada Ukraina küberkaitset ning hoida digiühiskond ja valitsus toimimas ka sõja ajal. See on tunnustus meie meeskonna ühisele pingutusele,“ ütles E-riigi Akadeemia juhatuse esimees Hannes Astok.

“Projekti jooksul oleme olnud Ukraina sõjaväelaste väga kõrge motivatsiooni tunnistajaks. Oleme tänulikud ja uhked, et oleme nende partnerid Ukraina tugevamaks muutmisel,” ütles E-riigi Akadeemia küberturvalisuse kompetentsikeskuse juht Merle Maigre.

 

Foto: Stas Kartašov

 

Euroopa rahurahastu küberkaitsekomponendi abimeetme raames on Ukraina relvajõududele paigaldatud küberlabor ja küberklass ning paljud sõjaväelased on täiendanud koolitustel oma küberkaitseoskusi. Euroopa Liidu küberkaitse toetuse kogumaksumus oli kolm miljonit eurot. Projekti juhtis E-riigi Akadeemia ning küberlabori paigaldas ja sellega seotud koolitused viis läbi CybExer Technologies.

Küberlabor on veebipõhine koolitus-, harjutus- ja uurimiskeskkond. Küberlaborite tehnoloogia võimaldab kasutajal luua realistlikku, võimekat ja usaldusväärset virtuaalset keskkonda, kus koolitatavad saavad harjutada reaalajas reageerimist küberrünnakutele ja kaitsesimulatsioonidele. Simuleeritud virtuaalses võrgus saavad Ukraina relvajõudude liikmed õppida paremini toime tulema kõrge stressitasemega ja küberrünnakutega, tuvastades samaaegselt erinevate võrgusüsteemide haavatavusi ja lahendades kriitilisi olukordi.

Küberklassis on 15 töökohta ja vajalik varustus küberkaitsekoolituste ja õppuste läbiviimiseks. Samuti hangiti, seadistati, paigaldati ja konfigureeriti Ukraina relvajõududele küberkaitseks vajalik riist- ja tarkvara ning viidi läbi sellega seotud koolitused.

Euroopa rahurahastu (EPF) toetusprojekt “Abimeede Euroopa rahurahastu raames Ukraina relvajõudude-küberkaitsekomponendi toetamiseks” kestab 2022. aasta märtsist 2024. aasta aprillini.