fbpx

eGA korraldab Gruusias küberturvalisuse koolitusi

05.02.2024

E-riigi Akadeemia (eGA) korraldab Euroopa rahutagamisrahastu raames Gruusia kaitsejõudude ekspertidele riigi vajadustega kohandatud küberturvalisuse koolitusi.

Koolitusprogrammid hõlmavad olulisi teemasid, nagu intsidentidele reageerimise strateegiad, ohuanalüüs, turvaline võrguarhitektuur ja uusimad küberturvalisuse tehnoloogiad.

“Koolituste eesmärk on anda Gruusia kaitseekspertidele praktilisi ja ajakohaseid teadmisi, mis on olulised tänapäevaste küberohtudega tõhusaks võitlemiseks,” ütles projekti juht ja E-riigi Akadeemia küberturvalisuse kompetentsikeskuse juht Merle Maigre.

“Partneritena on meie koostöö E-riigi Akadeemiaga antud kõrgetasemeliste küberturvalisuse algatuste osas oluline, et tugevdada Gruusia kaitsejõude vastupanuvõimet küberohtudega võtlemisel,” lausus Gruusia kaitseministeeriumi küberturvalisuse büroo direktor Luka Mgeladze.

Eelmise aasta detsembris alanud ja aprilli lõpuni kestvad õppused keskenduvad küberturvalisuse erinevatele aspektidele, hõlmates operatsioonisüsteeme, turvapoliitikate haldamise oskuste arendamist, tulemüüritehnoloogiate mõistmist ja võrguhaldust.

2024. aasta jaanuaris toimunud koolituste eesmärk oli parandada küberturvalisuse intsidentidele reageerimist. Töötoad keskendusid küberturvalisuse probleemide tundmisele ja osalejate praktiliste oskuste parandamisele süsteemirünnakute jälgimisel, erinevate ründajatüüpide mõistmisel. Samuti teadmiste tugevdamisel IT-süsteemide kaitsmisel küberohtude eest, praktiliste oskuste arendamisel, küberturvalisuse põhiteadmiste värskendamisel ja arendusplaanidest teavitamisel.

“eGA-l on hea meel pakkuda Gruusia ekspertidele tippprogramme, mis annavad neile vajalikke tööriistu ja oskusteavet Gruusia küberturvalisuse tugevdamiseks,” ütles Maigre.

E-riigi akadeemia (eGA) on oivakeskus, mille eesmärk on suurendada ühiskonna jõukust ja avatust digipöörde kaudu. Viimase 20 aasta jooksul on eGA teinud digitaalsete uuenduste valdkonnas maailmas koostööd enam kui 290 organisatsiooni ja 143 riigiga.

2023. aasta oktoobris allkirjastasid Gruusia kaitseministeeriumi küberjulgeoleku büroo ja eGA Euroopa rahutagamisrahastu abimeetme (“Abimeede Gruusia kaitsejõudude toetamiseks – küberkomponent”) osana koostöömemorandumi, et tugevdada Gruusia kaitsejõudude küberturvalisuse alast suutlikkust ja vastupanuvõimet. Euroopa rahutagamisrahastu 2022. aasta küberkaitse toetuspaketi kogusumma on 3,2 miljonit eurot, mille eesmärk on suurendada Gruusia suutlikkust avastada küberründeid ja nende vastu võidelda. Läbiviidavad koolitused on  osa sõlmitud kokkuleppest. eGA viib Gruusias läbi ka projekti “Abi Gruusia kaitseministeeriumile – küberkaitse komponent” (2023. aasta mais vastu võetud Euroopa rahutagamisrahastu abimeede, 1 miljon eurot). Nende projektide kaudu on eGA pühendunud Gruusia küberturvalisuse alase vastupanuvõime edendamisele.

Eesti suursaadik Riina Kaljurand Gruusias külastas jaanuari lõpus toimunud küberkaitseõppust ja väljendas koos koolitust läbi viinud ettevõtte CybExeri meeskonnaga heameelt koolitusel osalejate kõrge taseme üle.