fbpx

Algas koostöö Aafrika e-valitsemise sihtasutusega

21.04.2015

E-riigi Akadeemia allkirjastas täna lepingu Tuneesias paikneva Aafrika e-valitsemise sihtasutusega, et teha koostööd Aafrika ja Lähis-Ida piirkonna prantsuskeelsetes riikides. Lepingust tulenevalt teevad osapooled koostööd e-valitsemise teadlikkuse tõstmise programmides, pakuvad konsultatsiooniteenust, viivad läbi koolitusi, seminare ning uuringuid. Samuti aitab E-riigi Akadeemia järgmisel aastal korraldada Aafrika e-valitsemise foorumit.

E-riigi Akadeemia tegevjuht Arvo Ott märkis, et leping on Tuneesiaga aastatepikkuse hea koostöö tulemus. ” E-valitsemist tutvustades on oluline mõista iga riigi konteksti ja rääkida sõna otseses mõttes ühist keelt. Aafrika e-valitsemise sihtasutus (AeGIDF) aitab meil kohandada meie dokumentatsiooni ja IT-platvorme Aafrika riikide vajaduste kohaseks. On palju lihtsam projekt ellu viia, kui meid toetavad kohapealsed riigi- ja kultuurieksperdid.”

Aafrika e-valitsemise sihtasutuse asutaja Farouk Kamoun tõi välja, et leping annab head võimalused E-riigi Akadeemia e-valitsemise teamiste ja kogemuste levitamiseks. “Eesti oskusteave on väga väärtuslik Tuneesia arendamisel ning Aafrika riikides e-valitsemise tutvustamisel”. Sihtasutuse kaasasutaja Ezzeddine Larbi ütles, et koostöö kahe sihtasutuse vahel on võidan-võidad olukord: Tuneesia saab kasutada Eesti oskusteavet ja kogemusi ja Eesti saab endale partneri Aafrika valitsustele oma kogemuste tutvustamiseks.