fbpx

E-riigi konverents toob Eestisse 36 valitsuse e-riigi eksperdid

27.04.2015

IKT nädala raames 12.-13. mail toimuv e-valitsemise konverents toob Eestisse 36 valitsuse e-riigi eksperdid arutlema e-valitsemise tõhusa korraldamise ja küberturvalisuse teemadel.

Konverentsile registreerunutest enamik on pärit Euroopa Liidu Idapartnerluse riikidest (Valgevene, Ukraina, Moldova, Gruusia, Armeenia ja Aserbaidžaan), ent ka eksootilisematest maadest nagu Singapur, Vanuatu, Tadžikistan, Mehhiko ja Bangladesh.

President Toomas Hendrik Ilvese sõnul on e-valitsemise konverents heade ideede kohtumispaigaks. “Eesti on maailmas paljudele valitsustele teejuhiks e-valitsemise ja küberturbe korraldamisel, kuid teiste riikide headest näidetest ja edasiarendustest saab õppida ka Eesti,” märkis president.

E-valitsemise teemalistes aruteludes astuvad konverentsil teiste seas üles Ukraina presidendi reforminõunik Dmytro Shymkiv, Lvivi linnapea Andriy Sadovyi, Gruusia justiitsminister ja julge reformijana tunnustust kogunud Thea Tsulukiani, Ukraina e-valitsemise agentuuri asejuht Taras Oliinyk ning Aserbaidžaani IT aseminister Elmir Velizadeh.

Riikliku küberturvalisuse korraldamise väljakutsetest ja mõjust e-valitsemisele võtab konverentsil sõna Matthew Johnson Guardtime’ist ja Moldova IKT minister Vitelie Tarlev. Uusimaid IT-lahendusi e-valitsemise korraldamisel tutvustavad konverentsil Microsofti ja Oracle esindajad.

Kahepäevasel konverentsil viib E-riigi Akadeemia kogemuste vahetamiseks läbi kuus töötuba, kus käsitletakse e-riigi arendamise akadeemilisil, poliitilisi ja praktilisi küsimusi. Akadeemilises töötoas keskendutakse tuleviku e-teenuste loomisele. Poliitilisted aspektid võetakse jutuks Ida-Partnerlusriikide e-valitsemise mudeleid avavas töötoas ning praktilisi näpunäiteid jagatakse näiteks linnades e-parkimise korraldamist tutvustavas töötoas.

E-riigi Akadeemia korraldab e-valitsemise konverentsi koostöös Eesti Välisministeeriumi, Euroopa Komisjoni, SIDA, Microsofti, Ida-Partnerluse Keskuse ja Tallinna Tehnikaülikooliga.

E-valitsemise konverents on osa ICT Week’i sündmustest.

 

Lähem info:

http://tallinnconference.ee/

http://www.ictweek.eu/