fbpx

Moldova valitsus ja vabaühenduste esindajaid õpivad kaasavat valitsemist

07.04.2015

7.– 8. aprillil viib E-riigi Akadeemia Moldovas Chisinaus läbi ametnike ja vabaühenduste esindajate koolituse, et toetada Moldova valitsust seaduseloome ning otsustusprotsesside muutmisel avatumaks ja läbipaistvamaks. Samuti annab koolitus põhiteadmised, kuidas tagada kodanikeühenduste ning üksikkodanikke kaasatus valitsemisse.

E-demokraatia valdkonnajuht Kristina Reinsalu sõnul vajavad mõlemad osapooled – nii valitsus kui vabaühendused – kaasamise koolitust, et olla võrdväärseteks partneriteks ning jõuda tulemuseni.

Koolituse 70 osalejale viivad läbi Liia Hänni ja Kristina Reinsalu E-riigi Akadeemiast ning Hille Hinsberg Praxisest. Koolituse avavad Moldova E-valitsemise keskuse tegevjuht Stela Mocan ja Veronica Cretu Moldova Avatud Valitsemise Instituudist.

Koolitusel tutvustatakse ka kaasamise käsiraamatut, mille valmimist on nõustanud E-riigi Akadeemia eksperdid koos Hille Hinsbergiga. Kristina Reinsalu sõnul on käsiraamat abivahendiks riigiametnikele, kes saavad sealt näpunäiteid, kuidas juba praegu kehtivat avaliku teabe seadust ja läbipaistvuse seadust igapäevastes tööprotsessides rakendada.

E-riigi Akadeemia on ka varasematel aastatel Moldovas läbi viinud mitmeid e-valitsemise võimekuse tõstmise projekte.

Koolitus toimub koostöös Moldova Avatud Valitsemise Instutuudi ja E-valitsemise Keskusega. Koolitus on osa projektist “Avatud valitsemise põhimõtete juurutamine kodanike kaasamisel otsustusprotsessi Moldovas”, mida toetab Eesti Välisministeerium arengukoostöö raames.