fbpx

Aserbaidžaan esitleb seminaril moodsaid riigi teeninduskeskusi ja maailma kaasaegseimat mobiil-ID

12.05.2015

E-riigi Akadeemia ning Aserbaidžaani Arengu ja Sotsiaalse Innovatsiooni amet korraldavad homme, 13.05 seminari, kus tutvustatakse moodsaid riigi teeninduskeskusi ja hetkel maailma kaasaegseimat mobiil-ID.

Aserbaižaani kogemusi riigiteenuste keskuste loomisest tutvustab Aserbaidžaani Arengu ja Sotsiaalse Innovatsiooni ameti e-teenuste divisjoni juht Ulduza Khalilova. Tema sõnul on riigi teeninduskeskused hõlbustanud märkimisväärselt riigi, kodaniku ja erasektori vahelist suhtlust, koondades ühe katuse alla 10 ministeeriumi 30 riigi ja 25 eraettevõtte teenust. „Infotehnoloogia ja e-valitsemise alase teadlikkuse tõstmine on üks Aserbaidžaani prioriteete, riigi loodud teeninduskeskused aitavad inimestel olla osa otsustusprotsessist. Aserbaidžaani eesmärk on luua e-riik, mis toetab kogu valitsus- ja erasektorit, kodanikke ja meie maal elavaid välismaalasi,“ märkis Ulduza Khalilova.

Eesti infotehnoloogiaettevõtete loodud Aserbaidžaani mobiili-ID lahendust tutvustab Eesti-Aserbaidžaani firma B.EST Solutions looja ja juht Yana Krimpe. Ta ütles, et mobiil-ID edulugu on parim näide sellest, kuidas kahe riigi koostöös on sündinud uus toode. „Võtsime Eestist eeskuju, kuid arvestasime kohalikku eripära. Erinevalt Eestist, kus igal mobiilioperaatoril on oma mobiil-ID teenus, on Aserbaidžaanis keskne, meie sertifitseerimiskeskuse sarnane mobiil-ID keskus, ning operaatorid on vahendajad. Aserbaidžaani tehtud arendustöö tulemusena otsustas ka Eesti oma mobiil-ID süsteemi reformida ning Eesti Sertifitseerimiskeskuse juures on nüüd ka mobiil-ID teenus,“ märkis Krimpe.

Viiendat aastat Aserbaidžaanis tegutseva firma B.EST Solutions juht Yana Krimpe sõnul on Aserbaidžaaniga koostöö tegemine perspektiivikas, kuna aserid mõistavad innovatsiooni soodustamise vajalikkust. „E-teenused loovad keskkonna, kus korruptsioon ei ole võimalik, e-riigi areng aitab ühiskonna läbipaistvaks ja korruptsioonivabaks muutmisele oluliselt kaasa,“ lisas ta.

B.EST Solutioni kõrval on Aserbaidžaani e-riigi tehnoloogiliste lahenduste loomisel oluline roll olnud ka sellistel Eesti infotehnoloogia ettevõtetel nagu Cybernetica AS, Aktors, aga ka EMT ja SignWise.

Seminar toimub osana E-riigi Akadeemia korraldatavast e-valitsemise konverentsist.

 

Lähem info: http://azerbaijanbestpractice.com