fbpx

E-riigi Akadeemia korraldab 100. koolituse

16.06.2014
Täna on E-riigi Akadeemia jaoks tähtis päev – algab 100. koolitus, mille raames võõrustatakse kõrgemaid riigiametnikke Serbiast.
Kahepäevane koolitus pealkirjaga „Serbia Siseministeeriumi IT-süsteemi strateegiline arendamine“ tutvustab külalistele X-tee koosvõimeraamistikku, IKT koordineerimist avalikus sektoris ning annab ülevaate Eesti e-politsei lahendustest, meie ID-kaardist ja digitaalsest identiteedist. Lisaks kohtub Serbia delegatsioon siseministeeriumi esindajatega.
E-riigi Akadeemia on taolisi Eesti e-riigi lahendusi tutvustavaid koolitusi korraldanud juba 2002. aastast alates. Selle aja jooksul on Eestis koolitatud 1500 ametnikku ja vabaühenduste esindajaid 45 riigist.

Enamjaolt vältavad taolised koolitused ühe nädala ja selle aja jooksul käsitletakse nii üldisemaid teemasid nagu IKT poliitika ja koordineerimine ja e-demokraatia kui ka spetsiifilisemaid e-riigi valdkondi nagu küberturvalisus, m-valitsemine, e-hääletamine, e-tervis jne.
Koolitustel osalevad lektoritena nii E-riigi Akadeemia eksperdid kui ka mitmed praktikud avalikust ja erasektorist. Täname kõiki eksperte, kes on meiega seni koostööd teinud!