fbpx

E-riigi Akadeemia valmistab ette São Tomé ja Príncipe e-riigi arendamise tegevuskava

18.09.2015

Septembris viibisid E-riigi Akadeemia (eGA) ja IT-ettevõtte Icefire ASi esindajad São Tomé ja Príncipes, et kaardistada Lääne-Aafrikas, Guinea lahes asuva väikeriigi IKT, andmebaaside ja registrite olukorda. Valmiv ülevaade on aluseks e-riigi koordineeritud arendamise tegevuskava väljatöötamisele selles riigis.

Missiooni käigus kohtusid eGA ja Icefire ASi esindajad riigi peaministri ja oluliste institutsioonide juhtidega, et saada ülevaade e-valitsemise võimekuse hetkeseisust. Samuti külastati erinevaid ametiasutusi, et oma silmaga näha andmebaase ja dokumentide töötlemist registrites.

“Hetkel arendab iga valitsusasutus oma IT-süsteeme ja andmebaase iseseisvalt ning koostööd kuigipalju ei tehta. Seetõttu võis näha mõnes ametiasutuses väga kaasaegseid IT-lahendusi, mõnes aga üsna suurt paberimajandust,” võttis hetkeseisu kokku projektijuht Martin Lään. Tema sõnul annab E-riigi Akadeemia ja välisekspertide väljatöötatav tegevuskava  São Tomé ja Príncipele  praktilised juhised, kuidas e-riiki arendada, seda protsessi juhtida ja tegutseda teadliku tehnoloogiliste lahenduste hankijana. Tegevuskava valmib detsembriks 2015.

São Tomé ja Príncipe olukorda käisid kaardistamas eGA eksperdid Hannes Astok, Arvo Ott ja Martin Lään ning Icefire ASi e-panganduse ja e-maksuameti ekspert Aleksander Erlich.

Koostöö sai alguse käesoleva aasta mais, mil São Tomé ja Príncipe oli ministri tasemel esindatud eGA poolt Tallinnas korraldatud e-riigi teemalisel konverentsil ning jätkus juba juulis riigi peaministri Patrice Emery Trovoado visiidiga, mille raames külastati ka E-riigi Akadeemiat.