fbpx

20. oktoobrini otsime parima koostööga paiku Eestis

16.09.2015

20. oktoobrini vältava koostöö konkursi mõtteks on leida Eestist üles parimad näited sellest, kuidas elanikud, vabaühendused ja omavalitsused koostööd teevad ja üheskoos kohalikule elule uut hoogu annavad.

Kõik inimesed, seltside eestvedajad, vallalehe toimetajad ja omavalitsuste töötajad saavad saata parima koostöö vihjeid meilile või kodulehele. Vihjata võib nii koduvallas toimuva kui ka mujal Eestis aset leidva koostöö kohta.

E-riigi Akadeemia e-demokraatia valdkonna juht Kristina Reinsalu sõnul on oodatud kõikvõimalikud koostöö näited alates omavalitsuse infojagamise heast korraldamisest kuni vabatahtlike oskusliku kaasamiseni omavalitsuse igapäevaste ülesannete täitmisel või ühiselt korraldatud kogukonna kooli või muu teenuse pakkumiseni.

Konkursile esitatud säravaimad näited ja nende eestvedajad pälvivad avaliku tähelepanu ja tunnustuse 20. novembril 2015 toimuval kogukondade ja omavalitsuste foorumil Rakveres. Konkursi žüriisse kuuluvad Rainer Nõlvak (“Teeme ära” maailmakoristusaktsiooni eestvedaja), Artur Talvik (parlamendi liige, Vabaerakond), Külli Taro (Eesti Koostöö Kogu programmijuht), Anzori Barkalaja (Kodukandi juhatuse liige) ja Aljona Galazan (EMSLi kogukonnapraktika koorinaator). Konkursi viivad läbi E-riigi Akadeemia, EMSL ja Linnalabor.

Konkurss ja foorum toimuvad projekti „Avatud Valitsemise Partnerlus kohalikes omavalitsustes“ raames. Projekti rahastab EMP toetuste Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel. Projektist lähemalt http://www.avatudvalitsemine.ee/avpkov/

Lisainfo:

Kristina Reinsalu
E-demokraatia valdkonna juht
E-riigi Akadeemia
528 1392