fbpx

eGA nõustab Kaimanisaari e-riigi loomisel

23.09.2015

eGA eksperdid Mari Pedak ja Annela Kiirats nõustasid Kaimanisaarte valitsust edasiste otsuste tegemisel e-riigi arendamisel visiidil Kaimanisaartele 21 – 25. septembril. Kaimanisaarte sooviks on luua ühtsed põhimõtted e-valitsemise arendamisel ning sellest ajendatuna korraldati nädala jooksul mitmeid arutelusid, seminare, töötubasid ning ka konverents, kus E-riigi Akadeemia eksperdid selgitasid, mille põhineb e-valitsemine Eestis ning kuidas erinevad lahendused töötavad.

Visiidiga ühines ka E-riigi Akadeemia nõukogu liige Siim Sikkut, kes avas huviliste jaoks valitsuse tasandil poliitikate tegemist ning ülesandeid ja väljakutseid e-valitsemise arendamisel.

Seminaridel osalesid nii ametnikud kui ka ettevõtjad, et saada teadmist ja juhtnööre, kuidas avalik ja erasektor saavad koostöös avatud infoühiskonda ehitada. Visiidi ajal ligi 80 osalejale korraldatud konverentsi avakõnes tõdes Kaimanisaarte peaminister, et e-riigi arendamine annab Kaimanisaartele võimaluse parandada riigi ja kodanike vahelist suhtlemist.

Kaimanisaared on juba teinud samme e-valitsemise suunas ning loonud e-teenusid, kuid peamiseks väljakutseks on saareriigil lõppkasutaja teadlikkus ja teenuste kerge ligipääsetavus.

Visiidist lähemalt saab lugeda järgnevatest Kaimanisaarte meedia kajastustest:

http://compasscayman.com/caycompass/2015/09/23/Culture-shift-necessary-for-e-government-system-to-succeed/ http://www.compasscayman.com/caycompass/2015/09/24/ID-cards–key–to-e-government/