fbpx

eGA allkirjastas koostöölepingu Costa Rica IKT-ministeeriumiga

07.09.2019

9. septembril allkirjastas eGA koostöölepingu Costa Rica teaduse, tehnoloogia ja telekommunikatsiooni ministeeriumiga e-valitsemise teadmuse jagamiseks ja ühiste e-valitsemise arendusprojektide kavandamiseks ja elluviimiseks Costa Ricas.

Foto: eGA

Koostöövaldkonnad Costa Ricaga hõlmavad Eesti X-teel põhineva riikliku andmevahetuskihi juurutamist Costa Ricas, digitaalse identiteedi väljatöötamist, põhiregistrite ja andmebaaside loomist, teadlikkuse suurendamist küberturvalisuse ja kriitilise infrastruktuuri kaitse valdkonnas. Lisaks sätestab leping koostööd e-valitsemisega seotud koolituste korraldamiseks ja partnerlust IKT-ettevõtetega avalike e-teenuste arendamiseks.

Vastastikuse mõistmise memorandumile kirjutasid alla E-riigi Akadeemia (eGA) tegevdirektor Arvo Ott ja Costa Rica teadus-, tehnoloogia- ja telekommunikatsiooniminister Luis Adrián Salazar Solís.

Leping sõlmiti Costa Rica teadus-, tehnoloogia- ja telekommunikatsiooniministri ametliku visiidi käigus Eestisse, mille raames kohtus ta ka Eesti IKT-ministriga.

Costa Rica Vabariik asub Kesk-Ameerikas. Riigi rahvaarv on 5 miljonit inimest.