fbpx

Koostööleping eSwatini Kuningriigi IKT-ministeeriumiga

06.09.2019

eSwatini Kuningriigi IKT ministri visiit Eestisse kulmineerus koostöölepingu allkirjastamisega E-riigi Akadeemia ja eSwatini IKT-ministeeriumi vahel koolituste korraldamiseks ja Eesti e-riigi alase teadmuse vahetamiseks.

Arvo Ott, eGA tegevjuht ja Sipho M. Vilakati, IKT ministeeriumi peasekretär.

3.09 – 5.09 külastas esmakordselt Eestit ja eGA eSwatini Kuningriigi delegatsioon eesotsas IKT-minister Printsess Sikhanyisoga, et tutvuda Eesti e-riigi ülesehituse ja lahendustega.

eSwatini delegatsioon IT-ettevõttes Aktors. 

Visiidi käigus kohtus kõrge külaline IKT-ministri Kert Kingoga, IT-asekantsler Siim Sikkuti ning digiasjade suursaadiku Tõnis Nirgiga.

eSwatini delegatsioon kohtumas Eesti IT-ministri ja IT-asekantsleriga.  

Lisaks sissejuhatavatele e-valitsemise loengutele E-riigi Akadeemias ning e-Eesti tutvustusele e-Eesti esitluskeskuses tutvus eSwatini IKT-ministri delegatsioon Riigikantseleis e-istungite süsteemiga ja e-tervisega ning külastas IT-ettevõtet Aktors ning Mektory’t.

  

Loe Postimehe vahendatud eSwatini IKT ministri muljeid Eestist siin.

eSwatini Kuningriik, on väike kuningriik Lõuna-Aafrika Vabariigi naabruses, kus elab 1,2 miljonit inimest. Valitsus on absoluutne diarhia, mida on ühiselt juhtinud Ngwenyama (“kuningas”) Mswati III ja Ndlovukati (“kuninganna ema”) Ntfombi Tfwala alates 1986. aastast. Eswatini on arengumaa, mille SKP inimese kohta on 3639 USA dollarit. Vastupidiselt vananevale Euroopale, moodustavad 14-aastased ja nooremad 38% elanikkonnast. Loe rohkem eSwatini Kuningriigist siit.