fbpx

Linnar Viik valiti EIT Digital nõukogu esimeheks

12.09.2019

11.septembril Brüsselis kogunenud EIT Digital üldkogu valis oma uueks nõukogu esimeheks Linnar Viigi.

EIT Digital on Euroopa mõjukaim digivaldkonna arendus- ja innovatsiooniklaster, mis asutati 2010. aastal ning koondab rohkem kui 250 partnerit Euroopa ülikoolidest, teadusasutustest ja digitaalvaldkonna ettevõtetest eesmärgiga välja arendada Euroopa jaoks olulistes valdkondades teadus- ja innovatsioonimahukaid tehnoloogiaid ning teenuseid. EIT Digital on oma senise tegevuse jooksul kaasanud arendustegevusse partnerite kaudu üle 2,1 miljardi euro ning kaasfinantseerinud seda läbi EIT eelarve suurusjärgus üle 400 miljoni euro.

“EIT Digital tegevuse mõjukus ning olulisus on lähiaastatel Euroopa ja maailmas laiemalt kindlasti kasvamas ning minu suurimaks väljakutseks on aidata organisatsioonil selle kasvuga sammu pidada. Senistele üheksale keskusele Euroopas ning esindusele Silicon Valleys lisandub lähiaastatel uusi, samuti on täienemas EIT Digital innovatsiooni tugitegevused,” ütles Linnar Viik peale üldkogu.

Linnar Viik  valiti aastal 2018 EIT Digital sõltumatuks nõukogu liikmeks. Linnar Viik on Eesti digivaldkonna visionäär, ettevõtja ning õppejõud. Ta on E-riigi Akadeemia kaasasutaja ning programmijuht, Eesti Kunstiakadeemia ja Tartu Ülikooli õppejõud, Mobi Solutions kaasasutaja ja partner.