fbpx

eGA liitus roheleppega

17.09.2019

TALLINN, 17. september 2019 | 33 Eesti tehnoloogiaettevõtet ja organisatsiooni, sealhulgas eGA, allkirjastasid Tallinna Digital Summit’il roheleppe, lubades viia oma tegevuse 2030. aastaks täielikult keskkonnasäästlikule alusele.

Foto: Karl Ander Adami

Leppega liitunud ettevõtteid sundis otsustavalt tegutsema globaalsete kliima- ja keskkonnaprobleemide ulatus ning ühine soov leida murekohtadele uuenduslikke lahendusi. Sõlmitud roheleppega tähtsustab tehnoloogiasektor keskkonda kui äritegevuse lahutamatut osa ning seab 2019. aasta lõpuks konkreetsed eesmärgid ja tegevuskava, mille täitmist hakatakse pidevalt jälgima.

Tänaseks on roheleppega liitunud kokku 33 tehnoloogiaettevõtet ja organisatsiooni: Autlo, Bolt, Cachet, Cash On Go, Corle, Cybernetica, Cybexer Technologies, E-riigi Akadeemia (eGA), eAgronom, Empower, Evocon, Fundwise, GoSwift, Guardtime, Icefire, Lift99, Pactum, Proud Engineers, RaulWalter, Reverse Resources, SK ID Solutions, Skeleton Technologies, Stigo, Telia, The Exit Academy, Thorgate Management, Topia, TransferWise, Veriff, Weekdone, WePower, Xolo ja Yaga.

„E-riigi Akadeemia edendab IKT-lahenduste kasutamist kõikjal maailmas igapäevases riigijuhtimises, et suurendada valitsemise efektiivsust ja säästa kõigi osapoolte väärtuslikke ressursse,” ütles E-riigi Akadeemia arendusdirektor Hannes Astok.

„Keskkonna- ja kliimaprobleemide eest vastutavad kõik ettevõtted. Uutel tehnoloogiatel on suurenev roll inimtegevusest tingitud keskkonnamõjude vähendamisel. Eesti tehnoloogiafirmad teevad juba täna palju keskkonnamõjude jälgimiseks, mõõtmiseks ja negatiivsete mõjude vähendamiseks, ent roheleppega lubame teha kõik endast oleneva veel suuremate positiivsete muutuste esilekutsumiseks. Kutsume leppega liituma ka kõiki teisi tehnoloogiaettevõtteid,“ ütles Guardtime’i president Martin Ruubel.

“Julgustame keskkonnasäästliku äritegevusega ühinema oma äripartnereid ja tarnijaid üle maailma ning tarnijate valikul eelistame ettevõtteid, kes tegelevad oma äritegevuse keskkonnajalajälje maandamisega. Meie igapäevane panus on virtuaalne isikusamasuse tuvastus, mis tähendab, et inimesed ei pea enam füüsiliselt kohale sõitma oma isiku tuvastamiseks,“ kinnitas Veriffi kaasasutaja Janer Gorohhov.

“Innovaatilised digilahendused võimaldavad kaasajastada ka väga süsinikumahukate tööstusharude tegevust: näiteks logistika ja põllumajandus. Meie lubadus on, et lisaks oma jalajälje vähendamisele aitame jätkuvalt aktiivselt kaasa siinsete ettevõtete digitaliseerimisele ja klientide teadlikkuse tõstmisele ning panustame innovatsiooni,“ ütles Telia just Robert Pajos.

Roheleppe allkirjastanud Bolti asutaja Martin Villig sõnul kaasneb kliimamuutusega ka majandusmudelite muutus. „Tehnoloogiaettevõtetel on võimalik muutusi maandada nii ise säästvamalt toimides kui pakkudes teistele selleks tehnoloogilisi lahendusi. Soovime töötada välja tehnilise kliima- ja keskkonnaindeksi, mis annaks ettevõtetele olulist teavet nende tegevuse tulemuseks oleva keskkonnajalajälje kohta,“ lisas Villig.

Kõiki sarnaselt mõtlevaid kodumaiseid ja rahvusvahelisi tehnoloogiaettevõtted oodatakse algatusega liituma. Konkreetsema tegevuskava kokkulepped sõlmitakse oktoobris.

Rohkem teavet tehnoloogiaettevõtete roheleppe kohta: https://www.techgreenpledge.org