fbpx

Korruptsioonivastase võitluse konverents Moldovas

27.02.2020

Projekt “Harida.Kaasata.Võimustada. Kogukonna tööriistad korruptsioonivastases võitluses” lõppes konverentsiga “Anticorr: kuidas kaasata kogukonda korruptsioonivastasesse võitlusse avalikus ja erasektoris? “, mille korraldasid 26. veebruaril eGA ja kohalik projektipartner CPR Moldova. 

Konverentsil tutvustati Anticor-platvormi, tutvustati projekti tulemusi ja jagati ideid, mida CPR ja teised Moldova korruptsioonivastase võitluse aktiivsed osalised peaksid tegema, et muuta korruptsioonivastane võitlus mõjusamaks ja tõhusamaks.

Konverentsi avamisel märkis Kristina Reinsalu, et selle projekti läbiviimine on olnud huvitav teekond, kuid alustatud tegevused ei tohi projekti lõppemisega seiskuda. Sel eesmärgil jagasid eGA eksperdid ja Eesti Transparency Internationali juhatuse liige Steven-Hristo Evestus Eesti korruptsioonivastase tegevuse ja meetmete näiteid ning õppetunde. Liia Hänni tutvustas tõhusate e-platvormide peamisi põhimõtteid, Radu Serrano võrdles Eesti ja Moldova ettevõtetele pakutavaid e-teenuseid, Steven-Hristo Evestus tutvustas oma kogemusi korruptsiooniga võitlemisel ettevõtluses.

Huvi konverentsi vastu oli suur – kokku osales üritusel üle 60 Moldova ärisektori ja vabaühenduste esindaja.

Projekti „Harida.Kaasata.Võimustada. Kogukonna tööriistad korruptsioonivastases võitluses” eesmärk oli muuta Moldova ühiskond teadlikumaks korruptsioonist kõigil tasanditel ja võimalustest sellele aktiivsemalt vastu astuda,  IKT-vahendite toel.

Projekti rahastasid Eesti Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest ning Avatud Ühiskonna Instituut.