fbpx

Mestiprojekt “IDDEEA tõhustamine” võttis end kokku

20.05.2015

E-riigi Akadeemia osales 19. mail mestiprojekti “Strengthening the Efficiency of the Agency for Identification Documents, Registers and Data Exchange of BiH – IDDEEA”  lõpuüritusel, mis toimus Banja Lukas, Bosnia ja Hertsegoviinas. Eesti poolelt osales Eesti saadik Bosnia ja Hertsegoviinas Arti Hilpus,  E-riigi Akadeemia projekti ekspert Mari Pedak ja projekti juht Monika Lekic.

Lõppenud projekti ülesandeks oli toetata reformitud, tõhusa, läbipaistva ja kliendisõbraliku avaliku sektori loomist Bosnia ja Hertsegoviinas fookusega tehnilise ja ametnike võimekuse suurendamisel IDDEEAs, mis on Bosnia ja Hertsegoviina dokumentide identifitseerimise, registrite ja andmevahetuse agentuur.

Projekt koosnes kolmest komponendist, mis olid infotehnoloogia kaasajastamine, IT ekspertide oskuste ja teadmiste parendamine ning lõppkasutajate koolitamine kasutama IDDEEA uusi infosüsteeme.

Digitaalse identiteedi juurutamise kogemusega E-riigi Akadeemia eksperdid olid vastutavad lõppkasutajate koolitamise eest ning viisid läbi 9 koolitust vastavate ametkondade 150  töötajale. Samuti korraldas E-riigi Akadeemia Bosnia ja Hertsegoviina ametnikele kaks koolitusvisiiti Eestisse.

IDDEEA loodi 2008. aasta juunis. Agentuur vastutab isikutuvastusega seotud standardite kehtestamise, haldamise ja keskregistrite serverite ja isikutuvastamisega seotud teenuste töö eest.

Euroopa Liit rahastas IPA 2011 raames projekti tegevusi 600 000 euroga . Projekt kestis 26. 11.2013 – 25.02.2015. Projekti viis ellu Itaalia-Eesti ühendmeeskond koosseisus CSI Piemonte (Itaalia), E-riigi Akadeemia ja siseministeerium.