fbpx

Türgi on valmis rakendama ELi võrgu- ja infoturbe direktiivi

06.02.2020

Türgi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ameti 5. veebruaril korraldatud projekti lõpuüritus pani punkti projektile, mis toetas Türgit ELi võrgu- ja infoturbe direktiivi rakendamisel. Projekti toel on Türgi omandanud teadmised, kuidas parendada riigi küberturvalisuse olukorda ning viia vastavad õigusaktid ja tavad kooskõlla direktiivi nõuetega.

Projektis osalenud eksperdid, keskel seisab Epp Maaten.

Lõpuüritusel esinenud Türgi transpordi- ja taristuministeeriumi aseministerÖmer Fatih Sayan märkis, et IKT tuleks võtta kasutusele kõigis sektorites, et pakkuda uusi digitaalseid teenuseid ning lõigata kasu digitaalse majanduse arengust. Ta ütles, et viimastel aastatel on Türgi märkimisväärselt arendanud oma riiklikku küberturvalisust ning parendanud oma positsiooni ülemaailmses küberturvalisuse edetabelis.

Türgi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ameti juhataja Ömer Abdullah Karagözoğlu ütles, et tänu EL-i projektile on välja selgitatud, milliseid olulisi uuendusi peab Türgi oma küberturvalisuse seadusandluses ja tavades tegema. Ta rõhutas, et amet näeb küberturvalisust osana oma riiklikust julgeolekust riskide tõttu, mis mõjutavad negatiivselt sotsiaalset ja majanduslikku elu.

Lõpuüritusel tutvustasid projektimeeskonna liikmed aasta väldanud projekti peamisi tulemusi. EL-i tehniliste ekspertide meeskonna liikme Epp Maateni sõnul on võrgu- ja infoturbe direktiiv kiirendanud küberturvalisuse olukorra parendamist paljudes riikides, kellega on koostööd tehtud.

„ELi NIS direktiiv on toonud kaasa suured muudatused küberjulgeoleku valdkonna regulatiivses keskkonnas ja institutsionaalses korralduses. Euroopa seadusandlus on Türgile heaks aluseks sobivaima regulatiivse lahenduse valimisel ning aitab teha Türgist usaldusväärse ja kompetentse partneri riskantses ja haavatavas kübermaailmas,” ütles Maaten.

Projekt “Tehniline abi ELiga võrgu ja infoturbe direktiivi rakendamisel Türgis” viidi läbi tihedas koostöös Türgi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ametiga ning KMO ja eGA konsortsiumi ekspertidega.