fbpx

Ukraina 10 omavalitsuses alustatakse infosüsteemi rakendamisega

06.08.2018

Täna allkirjastasid Ukraina E-valitsuse Riiklik Agentuur, E-riigi Akadeemia ja kümme Ukraina omavalitsust partnerluslepingu, et alustada kaasaegse infosüsteemi Vulyk rakendamist Ukraina avalikes teenuskeskustes.

Lepingu allkirjastasid e-valitsuse agentuuri asedirektor Oleksіi Vyskub, projekti EGOV4UKRAINE meeskonnajuht Mari Pedak ning Ukrainka, Rzhyshchivi, Obukhivi, Kamyanets-Podilskyi, Kakhovka, Nova Kakhovka, Yuzhne, Olevski, Chortkivi ja Pereyaslav-Khmelnitskyi linna kõrgetasemelised esindajad.

Pooled soovivad koostöös parandada teenuskeskuste kaudu osutatavate haldusteenuste kvaliteeti, tagada keskuste töötajatele arenenud töökeskkond, muuta teenuskeskuste töötajate tööprotsesse elektroonilise dokumendihalduse ja riiklike registrite andmetele juurdepääsu tagamise abil kiiremaks ja tõhusamaks ning suurendada teadlikkust avalike teenuste osutamisest.

Oleksii Vyskubi sõnul keskendub Ukraina e-teenuste juurutamisele, mis pakuvad võimalust kasutada avalikke teenuseid ööpäev läbi ja kõikjal.„Hetkel töötab Ukrainas ligikaudu 700 haldusteenuste keskust, kuid peaaegu 85 protsendil neist ei ole teenuste osutamiseks vajalikke infohaldussüsteeme. Seetõttu alustasime kaasaegse infosüsteemi väljatöötamist ja katsetamist, et pakkuda teenuskeskustele ühtseid kõrgeid tööstandardeid,” ütles Vyskub.

„Infosüsteem Vulyk toob haldusteenuste keskused digitaalajastusse. See kiirendab kümnekordselt haldusteenuste pakkumist kodanikele, tagades Trembita süsteemi kaudu ligipääsu avalikele registritele ja veebipõhisele andmevahetusele,” ütles projekti EGOV4UKRAINE juht Mari Pedak.

Infosüsteem Vulyk paigaldatakse kümnesse katsealusesse teenuskeskusesse 2018. aasta oktoobriks; 2020. aasta lõpuks käivitatakse see 600 teenuskeskuses üle kogu Ukraina.

Projekt EGOV4UKRAINE („E-valitsuse detsentraliseerimise toetamine Ukrainas”) on osa Ukraina detsentraliseerimise toetusprogrammist U-LEAD with Europe, mis vältab aastatel 2016 – 2020. Seda rahastab Euroopa Liit ning selle liikmesriigid Taani, Eesti, Saksamaa, Poola ja Rootsi.

Projekti EGOV4UKRAINE eesmärk on parandada avalike teenuste osutamist Ukraina omavalitsustes, töötades välja ja käivitades haldusteenuste keskuste jaoks andmevahetusplatvorm Trembita ning infosüsteemi Vulyk. Projekti lõppedes eeldatakse, et teenuskeskused suudavad pakkuda ühtekokku sadu haldusteenuseid, samuti on saadaval veebipõhised teenused.

Täiendav info:  Mari Pedak, U-LEADi toetusprojekti EGOV4UKRAINE meeskonnajuht, E-riigi Akadeemia, telefon +38 063 164 3550, e-post