fbpx

Valmis korruptsioonivastu võitlemise tööriist Moldovale

24.04.2019

Pärast mitu kuud kestnud intensiivset tööd käivitasid eGA e-demokraatia meeskond ja Moldova poliitika ja reformide keskus veebiplatvormi, et võidelda korruptsiooni vastu Moldovas. Uue tööriistaga saab tutvuda siin.

Veebiplatvorm võimaldab kasutajal testida oma korruptsioonitaju ja teadvustada korruptsiooniohte ning teatada kogetud korruptsioonijuhtumitest. Moldova kodanikuühiskonna organisatsioonid kasutavad saadud teateid sisendina oma edasisele korruptsioonivastasele tegevusele.

“Korruptsioon on üks Moldova ühiskonna kolmest kõige olulisemast probleemist. Korruptsioon kahjustab riigi ja õigusriigi toimimist ning mõjutab kodanike heaolu ja igapäevaelu. Selle projekti abil tahame kindlaks teha konkreetsed korrumpeerunud institutsioonid ja käitumisviisid, avalikustada need aruteludeks ja avaldada survet ametiasutustele olukorra muutmiseks,” ütles keskuse pressiesindaja Vlada Ciobanu.

Korruptsioonivastane veebiplatvorm on suunatud kolmele peamisele sihtrühmale:
1) kogukonnad ja aktivistid, kes suhtlevad ametkondadega,
2) ettevõtjad, kes soovivad vähendada korruptsiooni ja bürokraatiat,
3) inimesed, kes pole teadlikud korruptsiooniriskidest ja soovivad korruptiivset käitumist vältida.

Paljud inimesed on juba panustanud korruptsioonivastasesse võitlusesse, teavitades asetleidnud juhtumitest veebiplatvormi testkeskkonnas. Testkeskond oli rumeeniakeelsena kasutusel 2018. aasta sügisest.

Projekti „Educate.Engage.Empower.Commission Tools Corruption” rahastab Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi fondidest ning Open Society Institute.