fbpx

Benini edulugu: käegakatsutavad tulemused peale kaheaastast koostööd

Pärast kaheaastast tulemuslikku koostööd Benini Riikliku Infosüsteemide ja -Teenuste Agentuuriga toimib Beninis turvaline andmevahetus valitsusasutuste vahel ja kasutuses on riigi e-teenuseid koondav kodanikuportaal Service-Public.bj. Lisaks on Benini infosüsteemid ja -teenused kaardistatud riigi infosüsteemide haldussüsteemis (CatIS). Käegakatsutavad tulemused on saavutatud vaid veidi üle kahe aasta kestnud koostööga, mis on andnud Benini avalikule sektorile võimaluse oma kodanikke tõhusamalt teenindada.

Projektide lõppedes sai kodanikuportaali kaudu kasutada 12 teenust. Nende seas on näiteks keskkonnasertifikaatide ja karistusregistri väljavõtte elektrooniline taotlemine.  Lisaks pakub kodanikuportaal teavet kõigi teiste avalike teenuste kohta. Ent Benini Riiklik Infosüsteemide ja -Teenuste agentuur on ettevalmistamas täiendava 50 e-teenuse pakkumist kodanikuportaali vahendusel.

“Olen uhke selle rahvusvahelise koostöö üle. Me saame rääkida millestki, mille oleme lõpule viinud meie Eesti partnerite abiga,” ütles Benini Riikliku Infosüsteemide ja -Teenuste Agentuuri peadirektor Serge Adjovi.

Need tulemused on saavutatud projektide „Andmevahetusplatvorm Beninile” ja „Kodanike portaal Beninile” raames, kus E-riigi Akadeemia, Eesti ettevõte Cybernetica ja Benini valitsus tegid koostööd digipöörde ellukutsumiseks.

 

Loe lisa OSCD raportist.