fbpx

Algas Tallinna õhusaastet vähendavate lahenduste hindamine

19.08.2022

Kuni 30.09 saavad tallinlased hinnata Tallinna õhusaaste vähendamiseks pakutud lahendusi. Linnaelanike eelistused on sisendiks kohaliku ja Euroopa tasandi otsustajatele, et vajalikud muudatused puhtama õhu tagamiseks jõuaks nii linnaruumi kui ka õigusaktidesse. Ühtekokku saab oma hinnangu anda 32 lahendusettepanekule.

Hindamiseks tuleb siseneda hääletusplatvormile https://code-europe.onesource.pt/et/tallinn, tutvuda lahenduste loeteluga ning valida pakutute hulgast viis olulisimat ideed, mis aitaks kaasa Tallinna õhusaaste vähenemisele.

Projektijuht Kristina Reinsalu sõnul pakub koosloome tallinlastele võimaluse anda oma sisend Euroopa Liidu seadusandluste kujundamisele. „Näidates oma eelistusi, saavad tallinlased teada anda, milliseid tegevusi peaks Euroopa Liidu tasandil tegema, et vähendada õhusaastet nii Tallinnas kui ka kõigis teistes Euroopa linnades,“ märkis Reinsalu.

Hindamisele esitatud ideed laekusid Euroopa 10 linna elanikelt. Tallinlased esitasid koosloomeplatvormil õhupuhtuse parendamiseks ligikaudu 60 ettepanekut, millest Euroopa Liidu Keskkonnaamet selekteeris hindamisvooru välja need, mille elluviimises mängivad rolli Euroopa Liidu regulatsioonid. Lisaks on hindamisvoorus kolm linna tasandil teostatavat lahendust.

Õhupuhtuse teemaline koosloomeprojekti Co-deciding Europe kestab 2022. aasta vältel ning selles osalevad lisaks Tallinnale kümme Euroopa linna: Ateena (Kreeka), Riia (Läti), Tallinn (Eesti), Lissabon (Portugal), Burgas (Bulgaaria) ja Budapest (Ungari). Lisaks löövad projektis kaasa ka Amsterdam (Holland)Berliin (Saksamaa), Brüssel (Belgia) ja Podgorica (Montenegro).

Eestis viib koosloometegevusi läbi Eesti E-riigi Akadeemia. Co-deciding Europe projekti toetavad Island, Liechtenstein ja Norra EEA and Norway Grants piirkondliku koostöö toetusfondi kaudu.