fbpx

Küberturvalisuse käsiraamat toetab Tonga digiarengut

25.08.2022

24. augustil avas Tonga oma uue digipöörde ja küberturvalisuse portaali ( https://digitaltransformation.gov.to/), millest leiab ka E-riigi Akadeemia (eGA) ekspertide poolt koostatud küberturvalisuse käsiraamatu. Käsiraamat on abiks Tonga riigiasutuste IT-süsteemide ja riskikeskkonna analüüsimisel ning selle põhjal sobivate kaitsemeetmete valimisel.

Tonga Kuningriigi peaministri Siaosi Sovaleni sõnul on portaal vajalik tööriist Tonga valitsuse e-valitsuse programmi ja digialgatuste elluviimiseks.

Fotol Tonga peaminister

 

Viimase kahe aasta jooksul on eGA eksperdid panustanud Tonga digitaalsesse arengusse Maailmapanga digiriigi toetusprojektide raames. Projektid hõlmavad erinevaid tegevusi digiriigi infrastruktuuri, infosüsteemide ja avalikke e-teenuste ning muude valdkondade arendamiseks, mis on vajalikud Tonga digivalitsemise strateegia eesmärkide saavutamiseks.

Digiriigi toetusprojektide raames arendab eGA ka Tonga küberturvalisust, keskendudes tegevus- ja haldusstandardite ja juhendite väljatöötamisele. Lisaks viivad eGA kübereksperdid alates 24. augustist läbi põhjaliku turvakoolituse ja teadlikkuse tõstmise programmi Tonga riigiametnikele, IT- ja turvaspetsialistidele, asutuste juhtidele ja erasektorile.