fbpx

Koostasime küberturvalisuse teadlikkuse raporti ENISAle

07.12.2021

eGA kübereksperdid koostasid Euroopa Liidu küberturvalisuse agentuuri ENISA tellimusel küberturvalisuse teadlikkust käsitleva aruande, mille eesmärk on aidata ELi liikmesriikidel edendada oma kodanike turvalist käitumist Internetis.

Aruande koostamist juhtinud küberturvalisuse vanemekspert Merle Maigre sõnul kasvab igal aastal küberrünnakute arv, mis toob esile tungiva vajaduse küberturvalisuse teadlikkuse tõstmise ning asjatundlike juhendite järele. „ELi liikmesriigid peavad  tõsiselt fookusesse võtma kodanike küberturvalisuse edendamise. Valminud aruanne jagab soovitusi, mis põhinevad EL-i liikmesriikide parimal praktikal, sh Eesti omal,“ ütles Merle Maigre.

Aruandes tutvustatakse tegevusi, millega ELi liikmesriigid on saavutanud ühiskonnas parema küberturvalisusealase teadlikkuse, ja seda, kuidas on teadlikkuse tõstmisele suunatud tegevused kajastatud riiklikes küberturvalisusestrateegiates.

Aruanne on suurepärane abimaterjal küberturvalisusega tegelevate ametiasutuste ekspertidele, kes vastutavad küberturvalisuse teadlikkuse tõstmise kampaaniate kavandamise ja läbiviimise eest ning nendele, kes vastutavad riiklike küberturvalisuse strateegiate eest; Euroopa institutsioonide töötajatele, kes on huvitatud küberturvalisuse teadlikkusest ja oskustest; äri- ja tööstussektori töötajatele ning teadlastele ja akadeemilisele ringkonnale.

Raporti koostasid Merle Maigre, Radu Serrano, Mari Tomingas ja Alena Labanava.

Raport valmis projekti „ENISA: küberturvalisuse teadlikkuse tõstmineraames.